Oyyla

onkare.com da neyin nesi?

onkare.com içeriği kullanıcıları tarafından oluşturulan, bu içeriğin kullanıcılarının oylarıyla ana sayfaya yükseltildiği veya yayından kaldırıldığı, aklınıza gelen her şeyi paylaşabileceğiniz pek enfes bir yer!

Çok beğendim, nasıl yapıyoruz?

Ortalama 17sn süren bir işlemle kayıt oluyoruz.


Wzzzp Türkiye - Hit Değişim


Socidi - Social Dictionary


Facebook Comments Urban Dictionary


Socidi Türkçe

İçeriğe üye ol

İçeriğe üye ol

En çok arananlar

etiketleri: | | | | | | | | |
faint resmi

Zamanın En İyi Dövüş Oyunu

 

  Dürüst olmak gerekirse ben çok fazla dövüş oyunu oynamadım. Pek de sevmem zaten.  Bu oyunu arkadaşıma görmüştüm. Saatlerce onunla kalmam gerekiyordu ve yapacak hiç birşey bulamıyorduk. İki kişilik oynayabileceğimiz bir oyun var mı dedim. Zamanında ateride saatlerimi harcamama sebep olan Street Fighter'i söyledi. Tamam oynayalım dedim. Öfleye pöfleye oyuna girdim.... Ve oyundan 5 saat boyunca çıkasım gelmedi!!

 

Hadooken!! (Yani aduket)

 

  Ateriden hatırladığım karakterlerde doluydu oyun. Yan, Ryu, Ken, Chun-li, Balrog... Haliyle Ryu'yu seçtim, diğer karakterleri pek bilmiyordum çünkü.

 

  Biz Türklerin deyimiyle, bir "aduket" attım. O aduket havada muhteşem bir şekilde, muhteşem grafikler ve ses efektleriyle ilerledi. Rakibim olan Balrog'a çarğtı ve etrafa mavi alevler saçıldı... Şok olmuştum. Altı üstü Street Fighter oynuyordum, bu grafikler de neyin nesiydi! MuhYeni karakter Abel, Guile'ı benzetiyor birazYeni karakter Abel, Guile'ı benzetiyor birazteşemdi...

 

  Oyunun üç boyutlu olduğunu ilk gördüğümde biraz hayal kırıklığına uğramıştım. 2D halindeki gibi bir başarı beklemiyordum pek. Ama yine de çok başarılıydı.Yani o efsanevi yerini korumuş.

 

Yere Düşen İnsanlar

 

  Oyunun diğer bir güzel yanıysa arka fonlar. Arka fonlar da tamamen hareketli ve üç boyutlu. Arkada sizi izleyen insanlar dövüşün seyrine göre tepkiler veriyor. Örneğin sizin karakteriniz o insanların önüne çok sert bir şekilde düşerse, o insanlar da yere düşebiliyorlar. Arkadaki eşyalar kırılıyor, insanlar resimlerinizi çekiyor... Daha neler neler... 

 

  Ayrıca oyun o nostaljik havasını hala koruyor, gerek müzikleriyle, gerekse de dövüş bittiğinde çıkan K.O yazısıyla...

 

Street Fighter'in Efsanevi Karakteri RyuStreet Fighter'in Efsanevi Karakteri Ryu

 

Kilitli Karakterleri Açma

 

  Oyun tabii ki size bütün karakterleri gümüş tepside sunmuyor. Bütün karakterleri açabilmeniz için biraz uğraşmanız gerekecek. Bir bakalımmm:

 

Sakura'yı açmak --> Arcade Modunu Ryu ile bitirin.

Rose'u açmak --> Arcade Modunu M.Bison ile bitirin.

Gen'i açmak --> Arcade Modunu Chun-Li ile bitirin.

Fei Long'u açmak --> Arcade Modunu Abel ile bitirin.

Dan'i açmak --> Arcade Modunu Sakura ile bitirin.

Cammy'yi açmak --> Arcade Modunu C.Viper ile bitirin.

 

Bunlar kolay olanlardı. Şimdi geldik zor olanlara :)

 

Akuma'yı açmak --> İlk önce yukarıdaki bütün karakterleri açın. Daha sonra Arcade moduna girin ve oyunu daha önce bitirdiğiniz bir karakterle oyuna girin. Asla geri sayıma düşmemeniz ve bir round bile kaybetmemeniz gerekiyor. 2 tane perfect yaparsanız, Seth'i yendikten sonra Akuma rakip olarak karşınıza çıkacak. Onu da yenin ve artık Akuma ile oynayabilirsiniz.

 

Gouken'i açmak --> Akuma'yı açtıktan sonra oyunu bir kez Akuma ile bitirin. Daha sonra tekrar Akuma ile Arcade Moduna girin. Geri sayıma düşmemeniz ve bir kez bile round kaybetmemebiz gerekiyor. Bunun dışında 10 tane first attack ve 2 perfect yapmalısınız. Ayrıca 5 defa rakibinizi ultra veya süper kombo atarak öldürmelisiniz. Bunları yaparsanız, en son Seth'i yendikten sonra Gouken rakip olarak karşınıza çıkacak. Onu yenin ve artık Gouken sizindir.

 

Seth'i açmak --> Bütün karakterlerle oyunu bitirin.

Ren, Blanka'ya karşıRen, Blanka'ya karşı

 


yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun
eM2e resmi

ben tekken 5 hakkın da hepinize yardım etmek isterim adam açmakta yardım cı ola bilirim ancak ama tekken devil within bölümünü 5 kere bitirmeme ramen unuttum xD ama yine de tekken 5 hakkın da bana danış manızı isterim he bu arada site nin sorum lu kişsiyle konuş mak isterim :)

eM2e tarafından Sl, 2010-03-02 18:26 tarihinde gönderildi.
ToToTo resmi

Ben Bu Oyunu İnternette Oynamistim Pek Beyenmedim :)

ToToTo tarafından Per, 2010-06-24 09:10 tarihinde gönderildi.
oguzyavas resmi

Oyun çok güzel. Nostalji için Kişisel Blogumda konu hakkında yazacağım.

oguzyavas tarafından Sl, 2015-08-18 09:33 tarihinde gönderildi.

Onkare'de Ara

Kullanıcı girişi

Son 10 yorum

Kimler bağlı

Şu an sitede 1 kullanıcı ve 4 konuk var.

TOPlist onkare'ye link verenler onkare technoratide artieksi