Oyyla

onkare.com da neyin nesi?

onkare.com içeriği kullanıcıları tarafından oluşturulan, bu içeriğin kullanıcılarının oylarıyla ana sayfaya yükseltildiği veya yayından kaldırıldığı, aklınıza gelen her şeyi paylaşabileceğiniz pek enfes bir yer!

Çok beğendim, nasıl yapıyoruz?

Ortalama 17sn süren bir işlemle kayıt oluyoruz.


Wzzzp Türkiye - Hit Değişim


Socidi - Social Dictionary


Facebook Comments Urban Dictionary


Socidi Türkçe

İçeriğe üye ol

İçeriğe üye ol

En çok arananlar

etiketleri: | | |
armaan resmi

Night ElfNight ElfMerhaba millet,

İlk yazımı tabi ki deyim yerindeyse hayatımı adadığım Warcraft 3'e ayırdım.

Aslında ülkemizde WC3(kısaltma kullanıyorum, üşengecim biraz) oyuncularının çoğu sadece d-day ve dota oyuncuları olsa da, ben WC3 ün daha çok rağbet görmesini istediğim alanda yani LAN maçları hakkında yazılar yazicam.

 

İlk olarak WC3 ün bir strateji oyunu olduğunu söylemeliyim. Çoğumuz için strateji türü Age of Empires serisi olsa da, dünyada starcraft'tan sonra en popüler strateji oyunu olan WC3 halihazır da Age of'tan biraz daha farklı.WC3 te Age of taki ırk zenginliği mevcut değil(ama kesinlikle bi dezavantaj değil aksine bence avantaj) Bu oyunda 4 ırk seçebiliyoruz. Bunlar yukarıdan aşağıya Human (insanlar), Orc(yeşil derili yaratıklar), Undead(Yaşayan ölüler) ve Night Elf(Gece elfleri). Tabiki bu seçilebilen 4 ırkın yanında oyunun campaign kısmında bize eşlik edicek bazı ırklar var(Blood Elves ve Naga)Her ırkın her ırka karsı bazı avantajları ve dezavantajları var. Ama genel olarak Orclar fiziksel güç bakımından ön plana çıkarken, Undead ler range ve melee atak türlerinde, Night Elves ise strateji zenginliği ile ön plana çıkıyor. Human ırkı ise tam bi balance(denge) ırkı..Â

 

Oynanışı daha zor bi oyun olan WC3 ün age of tan diğer bi farkı ise age of un  aksine macro dan cok(birden cok birimi kontrol etme becerisi) micro ya önem vermesi. Ayrıca birim sayısından cok birim çeşitliliğini ve yararını ön plana çıkarıyor. WC3 te diğer çoğu strateji oyununda oldugu gibi mızrak atı döver, at okçuyu döver, okçu kılıçı yer, kılıc mızrağı harcar olaylarından cok daha farklı bi yapı var. her birimin saldırısı ver armor turu farklı bu yuzden birim çeşitliliği çok daha önplana çıkıyor.

 

Kısaca oyun hakkında bilgi vermeye çalıştım.Bunun içinde görebileceğiniz gibi Age of la karsılastırdım(yazı biraz eksik oldu daha sonra eklemeler de bulunicam). Kısaca WC3 böyle bi oyundur yani. Ama hiç bi oyun bi tanıtım yazısında anlatılmaz. Oynayarak öğreniriz.Zamanında computer easy i yenemeyen ben simdi coğu rakibimi eziyosam bunda bu oyuna uzun zaman ayırmamın faydası vardır:) Bir dahaki yazımda yakında yapılan ve dünya çapında 4 ırkın en iyi oyuncularının katıldığı GG Race Wars turnuvası hakkında bilgi vermeyi planlıyorum.

Kendinize iyi bakın.


yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun
Gokare resmi

Sizce de şu night elf Hande Yener'e benzemiyor mu:)

Gokare tarafından Sl, 2006-06-20 04:08 tarihinde gönderildi.
faint resmi

Aynen ööle öldüm gülmekten :)

faint tarafından Cmt, 2009-10-10 18:51 tarihinde gönderildi.

Onkare'de Ara

Kullanıcı girişi

Son 10 yorum

Kimler bağlı

Şu an sitede 1 kullanıcı ve 1 ziyaretçi var.

TOPlist onkare'ye link verenler onkare technoratide artieksi