Oyyla

onkare.com da neyin nesi?

onkare.com içeriği kullanıcıları tarafından oluşturulan, bu içeriğin kullanıcılarının oylarıyla ana sayfaya yükseltildiği veya yayından kaldırıldığı, aklınıza gelen her şeyi paylaşabileceğiniz pek enfes bir yer!

Çok beğendim, nasıl yapıyoruz?

Ortalama 17sn süren bir işlemle kayıt oluyoruz.


Wzzzp Türkiye - Hit Değişim


Socidi - Social Dictionary


Facebook Comments Urban Dictionary


Socidi Türkçe

İçeriğe üye ol

İçeriğe üye ol

En çok arananlar

etiketleri: | | | | |
faint resmi

Çoğunuz hiç önemsemeyecek belki bu yazıyı fakat ne zaman bundan birilerine bahsetsem içimdeki öfke bir miktar azalıyor. Özellikle kendimi rahatlatmak için yazıyorum bu yazıyı.

 

Önce size hayatımdan kısa bir şekilde bahsedeyim. Ergenliğe girmeden önce bu kadar çeşitli düşünmüyordum. Sadece bir şeylerin farkında olduğumu zannederek yaşayıp gidiyordum. Hem daha çocuktum. Hayat bir oyundu benim için.

 

Daha sonra ergenlik kapıya dayandı. Düşüncelerim birbirine karıştı. Ne yapmak istediğimi, ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyordum. Annemin sözlerine çocukken olduğu gibi uydum. Çünkü bana yol gösterebilecek tek kişiydi.

 

Daha sonra, ergenliğin ikinci yılında düşüncelerim dah da gelişti. Hayatımdan nefret etmeye başladım. Küçükken ne güzel insanların saçmalıklarını bilmezdim. Herkes benim için bir oyundaki karakterdi. Onların kafalarında bazı kodlar vardı ve bu kodlara göre davranıyorlardı. Fakat benim için bu kodlar hep aynıydı. Herkes aynıydı. Fakat dediğim gibi ergenliğin ikinci yılında bu kodları çözme özelliğine sahip olduğumu anladım. Bir insanı söylediklerinden veya en ufak bir hareketinden bile gayet iyi çıkarır oldum.

 

Ancak bu özelliğim beni hayata küstürdü. İnsanlar çok aptaldı. Kodlarını sürekli sabit tutuyor, bu kodları değiştirmek isteyenleri başlarından savıyorlardı. Sürekli onların hatalarını düzeltmeye çalıştım: Fakat değişmediler. Benimle inatlaştılar.

 

Kiminle tanışsam onun nasıl biri olduğunu hemen anlıyordum. Lanet olsun! Neden bu özelliğimden nefret ettiğmi anlamadınız çoğunuz eminim. İzin verin açıklayayım:

 

Okul değiştirdiniz ve bir çok arkadaşınızdan ayrılmak zorunda kaldınız. Öellikle en sevdiğiniz, bütün herşeyinizden bahsettiğiniz arkadaşınızdan... Bir gün onunlar buluşmaya karar verdiniz. Ona anlatmak istediğiniz milyon tane şey var. Sabırsızlanıyorsunuz. Onunla karşılaşır karşılaşmaz sohbete başladınız. Fakat fark ettiniz ki o sizi dinlemiyor. o sizi hiç önemsemiyor. Suratında sizden bıkmış havası var. Siz bunu anlıyorsunuz. Ve en iyiarkadaşlar, özellikle de birbirini zar zor gören arkadaşlar sohbet ederken biri dinlemiyorsa bu gerçekten ötekini çok üzer.

Peki ya siz hiç onun bu şekilde davrandığını anlamasaydınız, moraliniz bozulur muydu?

 

Bu sadece önemsiz ve aptalca bir örnekti. Bunun kat kat kötülerini ben her gün yaşıyorum. Ve bu insanı gerçekten hayata küstürüyor., nefret ettiriyor...

 

Aptalın teki olmayı bazen o kadar çok istiyorum ki anlatamam. Fakat sabrediyorum. Ve daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum...

 

O kuduğunuz için teşekkürler... İyi günler dilerim!!!


yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun
faint resmi

selam umarım yazımı beğenmişsinizdir şu sümük ve burunu oymakla ilgili yazıma da bakarsanız sevinirm :)

faint tarafından Sl, 2007-05-15 17:18 tarihinde gönderildi.
mujdatt resmi

Bence oldukça güzel bir yazıydı anlamlıydı hiç yoktan başta verdigin emeğe karşın sana teşekkür ediyim.
'Ve bu insanı gerçekten hayata küstürüyor., nefret ettiriyor...'ewet doğru hayata küsüyo insan bir çooook aptal sayesinde.
'Fakat sabrediyorum. Ve daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum...'
Sonuna kadar dayanman yazım çünkü bu senin kişiliğini belirticek 'adam' olursun.Ama sabretmessen b.... yersin aman ha dikkat et
yazdığın bu yazı benim hayatımda buyük benzerlikler taşıyo tekrar teşeşkkür ederim.
:-) :-) :-)
:-) :-) :-)

mujdatt tarafından Sl, 2007-05-15 19:12 tarihinde gönderildi.
faint resmi

güzel bir yorum yazmışsın teşekkürler sabretme sebebimi de açıklamışsın. Ama sana şunu söyleyim: Adam olmak da artık bir işe yaramıyor. Sadece ne kadar ssabredersem o kadar tahammülüm artar. Yani ne kadar sabredersem o kadar bıkıyorum ancak bu da sabretmeye ne kadar uzun süre "dayanabileceğimi" gösteriyor ve daha uzun sabretmemi sağlıyor... Buda sabretmeye sabretmek gibi bişey ama işte nereye kadar...neyse yazımı beğenmene sevindim...

faint tarafından Çar, 2007-05-16 14:27 tarihinde gönderildi.
harbii resmi

bak arkadaşım eğer anlattığın özellikler varsa ne mutlu sana güzel bir yön ama her güzel şeyin bir de kötü yönü vardır hiçbirşey harika değildir.bence sen bu özelliğini kullan ama olurki seni mutsuz eder örnekteki arkadaş gibi o zaman sende onu kafaya takma yani arkadaşım sen dünyanın kahrını cekeceğin yerde bırak dünya senin kahrını çeksin dimi ama

harbii tarafından Çar, 2007-06-27 14:42 tarihinde gönderildi.
ozkan resmi

bende sana katılıyorum Faint benim hayatııma benziyor bu yazı teşekkür ederim.

ozkan tarafından Çar, 2007-07-18 22:13 tarihinde gönderildi.

Onkare'de Ara

Kullanıcı girişi

Son 10 yorum

Kimler bağlı

Şu an sitede 1 kullanıcı ve 1 ziyaretçi var.

sitedekiler


TOPlist onkare'ye link verenler onkare technoratide artieksi