Oyyla

onkare.com da neyin nesi?

onkare.com içeriği kullanıcıları tarafından oluşturulan, bu içeriğin kullanıcılarının oylarıyla ana sayfaya yükseltildiği veya yayından kaldırıldığı, aklınıza gelen her şeyi paylaşabileceğiniz pek enfes bir yer!

Çok beğendim, nasıl yapıyoruz?

Ortalama 17sn süren bir işlemle kayıt oluyoruz.


Wzzzp Türkiye - Hit Değişim


Socidi - Social Dictionary


Facebook Comments Urban Dictionary


Socidi Türkçe

İçeriğe üye ol

İçeriğe üye ol

En çok arananlar

etiketleri: | | | | |
faint resmi

Bu yazıyı kendine güveni az olan, dans etmek şarkı söylemek gibi şeylerden çekinenlere yazıyorum :) Az da olsa onların kendine güvenlerini kazanmaları için bir yerlerde umut olduğuna inanmaları dileğiyle...

Küçüklüğümden beri arkadaşlarımla konuşurken hep aynı durumla karşılaştım. Birisi birşey söyler, benim de o şeyle ilgili aklıma komik espri gelir. O espriyi yapsam mı yapmasam mı diye düşünmekten harap olurdum. "Acaba arkadaşlarım güler mi ki? Yoksa dalga mı geçerler?" gibi düşünceler sebebiyle sonunda kendimize güvenimizi iyice yitirdik.

Bu olay genişledi tabii. Sadece esprilerle ilgili değildi artık. Ergenlikteydim ve hormonlarım sebebiyle alev alev yanıyordum. Kızlardan gözümü alamıyor, aşk denen şeyi birinci planda tutuyordum. Nasıldır bilen bilir. Birini seversiniz, her gece onu düşünüp mahvolur, sonraki günü zor edersiniz. Gün gelir rüyalarınızda görmekten bıkarsınız, açılmanız gerektiğini düşünürsünüz. Zamanını ayarlar, derin bir nefes alır ve hislerinizi açıklarsınız. Tam anlamıyla bir koşu gibidir. O koşunun sonunda ya çok güzel kırlara, ya da çok derin bir uçuruma ulaşırsınız.

Ancak ben sırf kendime güvenimdeki bu eksiklik yüzünden koşuyu bir türlü tamamlayamayanlardanım. Aşkın en yüksek seviyede olduğu yere kadar koşarım ve dinlenmeye karar verir, bir daha devam edemem. Tabii bu benim ergenlik yıllarımı üzülerek geçirmeme sebep oldu.

Aradan zaman geçti. Artık içki içen, ara sıra barlara giden birisi olmuştum. Sevmiştim bu yerleri. Fakat dans edemiyordum. Dans dediğin nedir ki? Uzuvlarını ve gövdeni ritmik ve doğaçlama bir şekilde hareket ettirirsin. Ama ben? "Acaba komik mi görünürüm? Acaba ritmi kaybedip rezil mi olurum?" diye düşüne düşüne dans da edemez oldum.

İnsanın böyle bir durumda olması ne kadar kötü. Herşeyinizi kendi kendinize kısıtlıyorsunuz. Eğlenemiyorsunuz doğru düzgün. Arkadaşlarınızla iletişiminiz, dans etmek... herşey!! Bazen durum öyle ilerliyor ki bir arkadaşınız yanınıza geldiğinde onunla ne konuşup ne konuşamayacağınızı hesap eder oluyorsunuz. Hiç birşeyi oluruna bırakamamak. Çok feci...

Durumumun ne olacağını bilemiyordum. Arkadaşım, belli bir eğlence anlayışım yoktu adam gibi.

Ancak geçen hafta İstanbul'u ziyaretimde bambaşka birisi oldum çıktım. İnsanlar farklıydı, binalar farklıydı, mekanlar farklıydı. Herşey tam bana göreydi. Odun gibi yürüyen ben, salına salına yürümeye, sokakta bir yerde duyduğum müziğin ritmine ayaklarımı oynatarak uymaya başlamıştım. Bir festivale katılmış, sahnedeki grubun şarkılarını bağıra bağıra söylerken tanımadığım kızlara kolumu atarak deli gibi zıplıyordum. Kendime güvenimi artık kazanmıştım...

Yani demeye çalıştığım, kendinize güveninizi bir psikologla konuşarak aşamazsınız. Size engel olan şeyleri aşmanız gerekiyor. Ayrıca insan kendisine uygun olan başka insanların arasındayken çok daha iyi hissediyor.

"Ne olacak benim bu halim?" diyen pek çok arkadaşım, hiç bir şeye "yapamam" gözüyle bakmayın :) Çok basit bir tavsiye gibi gelebilir, ama ben de bir zamanlar sizin gibiydim. Uygun zamanı bekleyin ve yapamadğınız bir şeyi yapın! Sonucu ne olursa olsun hayat daha güzel olacak :)

Ya da ben herkesi kendim gibi sanıyorumdur... Ne biliyim...

yorum yapmak için giriş yapın veya kayıt olun
ozkan resmi

Merhabalar,
Faint geri mi döndün?

SAYGILAR...


ozkan tarafından Paz, 2009-09-13 05:20 tarihinde gönderildi.
faint resmi

  Sanırım evet :) Siteye hala giriyosun demek, benim gibi pes edenler kervanına katıldın sanıyodum :) Ama tebrikler ne diyim 3 yıldır girmeyi bırakmamışsın :D


faint tarafından Paz, 2009-09-13 22:40 tarihinde gönderildi.

Onkare'de Ara

Kullanıcı girişi

Son 10 yorum

Kimler bağlı

Şu an sitede 1 kullanıcı ve 1 ziyaretçi var.

TOPlist onkare'ye link verenler onkare technoratide artieksi